Z wizytą w Czarnolesie.

8 maja obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w spotkaniu przygotowanym przez uczniów kl. VIII i VI, którzy przybliżyli informacje o tym święcie, a także zaprezentowali twórczość Jana Kochanowskiego, recytując fraszkę „Na lipę” i „Tren VIII”.

W nawiązaniu do naszego wielkiego poety dzieci wirtualnie zwiedziły muzeum w Czarnolesie – miejscu doskonale znanym wszystkim Polakom i szczególnie ważnym dla wybitnego twórcy. Ta wirtualna wycieczka była nawiązaniem do kolejnego majowego święta -Międzynarodowego Dnia Muzeów.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali recytacji i obejrzeli przygotowaną prezentację. Na zakończenie zostali zachęceni do odwiedzenia biblioteki szkolnej i publicznej w Bobrownikach.